14.09.2018

Suzuki rozpoczyna sprzedaż nowej Vitary. Legendarny SUV Suzuki jest dostępny od 64 900 zł

Seria Vitara zadebiutowała w 1988 roku jako pionier w kategorii kompaktowych SUV-ów i jest ceniona za stylowy wygląd, zwrotność, komfortową jazdę po drogach i terenowe właściwości jezdne. W 2018 roku przypada 30. rocznica powstania tego modelu. Obecna, czwarta już generacja Vitary, została wprowadzona do sprzedaży w 2015 roku, odpowiadając na potrzeby tworzenia coraz bardziej kompaktowych samochodów tej klasy. Vitara jest wyposażona w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, system multimedialny i opcje personalizacji odpowiadające indywidualnym preferencjom. Kierowcy mają do wyboru napęd na jedną oś lub system napędu na cztery koła ALLGRIP SELECT, który pozwala kierowcy dostosować charakterystykę pojazdu do zmiennych warunków drogowych i zapewnia znakomite właściwości jezdne na drodze, jak i w terenie.

Przód zmodernizowanej Vitary został odmłodzony dzięki chromowanym akcentom osłony chłodnicy, charakterystycznym dla SUV-ów Suzuki. Element został dobrze przyjęty w studium koncepcyjnym Vitary o nazwie iV4 (model studyjny Vitary) oraz w modelu Vitara S. Modyfikacje te podkreśla dodatkowo chromowany akcent w dolnej sekcji grilla. Tylne lampy zespolone zawierają teraz diody LED ułożone w trzech poziomych liniach. Przeprojektowana tylna osłona podwozia poprawia odczucie jakości i wytrzymałości pojazdu. Klienci mogą także wybrać wersję z panoramicznym dachem rozciągającym się nad przednimi i tylnymi fotelami, który tworzy w kabinie przyjemną atmosferę.

Kolorystyka nadwozia została odświeżona poprzez dodanie dwóch nowych kolorów: sportowego Solar Yellow Pearl o mocnych, słonecznych refleksach oraz wyrafinowanego Ice Grayish Blue Metallic.

Vitara

Wnętrze Vitary zostało przeprojektowane pod kątem poprawy jakości i komfortu. Zegary są odważniej zaprojektowane i zaakcentowane, jak przystało na auto typu SUV. Nowy 4,2-calowy, kolorowy wyświetlacz LCD umożliwia podgląd pracy systemu ALLGRIP SELECT i kontroli zjazdu (HDC – Hill Descent Control), a także grafik układu rozpoznawania znaków drogowych, będącego nowym wyposażeniem w dziedzinie bezpieczeństwa prewencyjnego. Zmieniono także wygląd zegara, by dostosować go do nowego stylu wskaźników. Pozostałe zmiany obejmują m.in. lepszej jakości, miękką powierzchnię góry deski rozdzielczej, jaśniejsze srebrne akcenty na desce, drzwiach i konsoli środkowej oraz metaliczny wzór geometryczny na srebrnym panelu biegnącym w poprzek deski rozdzielczej. Wersje XLED i XLED Sun otrzymały fotele tapicerowane połączeniem syntetycznej skóry i zamszu z głęboko tłoczonymi z geometrycznymi wzorami, aby nadać wnętrzu wyrafinowany, a zarazem industrialny wygląd. Modele w wersji wyposażenia Premium i wyższych seryjnie otrzymały nowy podłokietnik zintegrowany ze schowkiem.

Nowe Vitary będą napędzane dwoma turbodoładowanymi silnikami. Pierwszy to cieszący się świetną opinią silnik 1.4 BOOSTERJET (K14C) z bezpośrednim wtryskiem, znany z Vitary S. Nowością jest silnik benzynowy 1.0 BOOSTERJET o oznaczeniu K10C. Nowa jednostka została opracowana specjalnie w celu osiągnięcia kompromisu pomiędzy osiągami, a troską o środowisko naturalne. Turbosprężarka, wtrysk bezpośredni i trzycylindrowa konfiguracja w kompaktowym, lekkim silniku K10C, są dostrojone pod kątem zwiększonego momentu obrotowego, osiąganego w dolnym zakresie obrotów, niskiego zużycia paliwa i niskiej emisji spalin. Ponieważ wszystkie wersje Vitary są teraz wyposażone w silniki benzynowe z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa, oznaczenie "S" zarezerwowane dla modeli z silnikiem 1.4 BOOSTERJET nie będzie już używane.

Zmodernizowana Vitara oferuje teraz bardziej zaawansowaną technologię bezpieczeństwa zapobiegawczego, która w większej liczbie sytuacji pomaga kierowcom uniknąć wypadków. Radar Brake Support (RBS), który wykorzystuje wiązkę fal milimetrowych, został zastąpiony przez system Dual Sensor Brake Support (DSBS), wykorzystujący zarówno kamerę jednoobiektywową, jak i czujnik laserowy. Pozwoliło to na uzupełnienie systemu o opcję wykrywania pieszych i układ automatycznego hamowania, minimalizujący możliwość wystąpienia ewentualnego wypadku. Dostępne są również: alarm opuszczenia pasa ruchu LDW (Lane Departure Warning), alarm przekroczenia linii pasa ruchu LDP (Lane Departure Prevention) oraz system rozpoznawania znaków drogowych TSR (Traffic Sign Recognition). Modele z 6-biegową, automatyczną skrzynią biegów są teraz wyposażone w adaptacyjny tempomat (ACC) z systemem Stop & Go, który za pomocą radaru fal milimetrowych monitoruje zachowanie pojazdu poprzedzającego, zachowując zadaną odległość od niego. Po raz pierwszy w modelu Suzuki są również oferowane: monitor martwego pola BSM (Blind Spot Monitor) i czujnik ruchu poprzecznego za pojazdem RCTA (Rear Cross Traffic Alert).

Cennik nowej Vitary otwiera wersja z silnikiem 1.0 BOOSTERJET, napędem 2WD i manualną skrzynią biegów w wersji wyposażenia Comfort wyceniona na 64 900 zł. Model z napędem ALLGRIP SELECT, silnikiem 1.0 BOOSTERJET i wersją wyposażenia Premium to koszt 81 900 zł. Ofertę z silnikiem 1.4 BOOSTERJET otwiera wersja Premium 2WD w cenie 78 900, a ta sama wersja z napędem ALLGRIP to koszt 88 900 zł.

Vitara

Dual Sensor Brake Support (DSBS)

DSBS to system, który wykrywa pojazd lub pieszego przed samochodem, wykorzystując kamerę jednoobiektywową i czujnik laserowy. Jego zadaniem jest próba uniknięcia kolizji, poprzez ostrzeganie kierowcy oraz minimalizowanie obrażeń w przypadku ewentualnego zderzenia.

Tempomat adaptacyjny ACC z systemem Stop & Go

ACC (tempomat adaptacyjny) z systemem Stop & Go pomaga utrzymywać zadaną prędkość, stale zachowując ustaloną odległość od poprzedzającego pojazdu. Układ ACC z funkcją Stop & Go może nawet całkowicie automatycznie zatrzymać samochód za poprzedzającym pojazdem zapewniając kierowcy dodatkowe wsparcie, na przykład podczas jazdy w korkach.

Monitor martwego pola (BSM)

BSM to system, który wykrywa pojazd znajdujący się w, lub zbliżający się do tzw. martwych pól po obu stronach pojazdu. Gdy inny pojazd zbliża się lub jest wykryty w martwym polu, w odpowiednim dla sytuacji lusterku zewnętrznym świeci się dioda ostrzegawcza. Jeżeli kierowca w tym samym momencie sygnalizuje zmianę pasa ruchu, migającej diodzie LED towarzyszy alarm dźwiękowy.

Alarm ruchu poprzecznego za samochodem (RCTA)

Podczas jazdy w tył przy prędkościach do 8 km/h pojazd korzysta z dwóch zamontowanych z tyłu bocznych czujników radaru. Ich zadaniem jest wykrycie i alarmowanie kierowcy o zbliżaniu się z tyłu innych pojazdów na kursie kolizyjnym, np. podczas wyjeżdżania z miejsc parkingowych. Po wykryciu zagrożenia kierowca otrzymuje zarówno ostrzeżenie wizualne na wyświetlaczu multimedialnym, jak i alarm dźwiękowy. Pomaga to bezpieczniej manewrować podczas jazdy w tył w sytuacjach, w których widzenie na obie strony pojazdu jest mocno ograniczone.

System rozpoznawania znaków drogowych (TSR)

TSR używa kamery jednoobiektywowej do monitorowania drogi i wykrywania znaków drogowych. Po zidentyfikowaniu takiego oznakowania, jak ograniczenia prędkości lub zakaz wyprzedzania, prezentuje odpowiednią ikonę na wyświetlaczu na desce rozdzielczej. Pozwala to przypomnieć kierowcy, który ze znaków drogowych właśnie minął i jakie obowiązuje ograniczenie na tym odcinku trasy. Po wykryciu wielu znaków jednocześnie, system może wyświetlić maksymalnie trzy ikony.

TM_Vitara_Hero_01.jpg TM_Vitara_Hero_02.jpg TM_Vitara_Hero_03.jpg TM_Vitara_Hero_03_HG.jpg TM_Vitara_Motiv_01.jpg TM_Vitara_Motiv_02.jpg TM_Vitara_Motiv_03.jpg TM_Vitara_Motiv_04.jpg TM_Vitara_Motiv_05.jpg TM_Vitara_Motiv_05_ang.jpg TM_Vitara_Motiv_06.jpg TM_Vitara_Motiv_07.jpg TM_Vitara_Motiv_08.jpg TM_Vitara_Motiv_09.jpg TM_Vitara_Motiv_10.jpg TM_Vitara_Motiv_11.jpg TM_Vitara_Motiv_12.jpg TM_Vitara_Motiv_13.jpg TM_Vitara_Motiv_14.jpg TM_Vitara_Motiv_15.jpg TM_Vitara_Motiv_16.jpg TM_Vitara_Motiv_17.jpg TM_Vitara_Motiv_18.jpg TM_Vitara_Motiv_19.jpg TM_Vitara_Motiv_20.jpg TM_Vitara_Motiv_21.jpg TM_Vitara_Motiv_22.jpg TM_Vitara_Motiv_23.jpg TM_Vitara_Motiv_24.jpg TM_Vitara_Motiv_27.jpg TM_Vitara_Motiv_29.jpg TM_Vitara_Motiv_30.jpg TM_Vitara_Motiv_31.jpg TM_Vitara_Motiv_32.jpg TM_Vitara_Motiv_33.jpg TM_Vitara_Motiv_34.jpg TM_Vitara_Motiv_35.jpg TM_Vitara_Motiv_37.jpg TM_Vitara_Motiv_38.jpg TM_Vitara_Motiv_39.jpg TM_Vitara_Motiv_40.jpg TM_Vitara_Motiv_41.jpg TM_Vitara_Motiv_42.jpg TM_Vitara_Motiv_43.jpg TM_Vitara_Motiv_44.jpg TM_Vitara_Motiv_45.jpg TM_Vitara_Motiv_46.jpg TM_Vitara_Motiv_47.jpg TM_Vitara_Motiv_48.jpg TM_Vitara_Motiv_49.jpg TM_Vitara_Motiv_51.jpg
18.07.2024

SUZUKI SPONSOREM GŁÓWNYM BETCLIC 1 LIGI

Suzuki Motor Poland zwiększa zakres partnerstwa z Betclic 1 Ligą. W sezonach 2024/2025 i 2025/2026 Suzuki będzie sponsorem głównym rozgrywek, rozszerzając współpracę zapoczątkowaną w lipcu 2022 r.

Dowiedz się więcej
10.07.2024

Nowy Swift Roadshow w liczbach

30 firm dilerskich, 35 miast, 42 sportowców, 43 pokazy i ponad 1,5 tysiąca gości – oto bilans zakończonego cyklu prezentacji Nowy Swift Roadshow.

Dowiedz się więcej
08.07.2024

Team Suzuki CN Challenge na wyścigu Suzuka 8 Hours – na czas i wytrzymałość z eksperymentalnym eko-paliwem

Ekipa Suzuki Motor Corporation weźmie udział w 8-godzinnym wyścigu endurance, który odbędzie się 19-21 lipca na torze Suzuka w ramach cyklu FIM EWC 2024 (FIM Endurance World Championship).

Dowiedz się więcej
28.06.2024

Nowy Swift, gwiazda tegorocznego Suzuki Road Show, spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów

Suzuki Road Show, cykl imprez zainicjowanych ponad 10 lat temu przez Prezesa Suzuki Motor Poland Piotra Dulnika, w swojej najnowszej odsłonie był poświęcony modelowi Suzuki Swift czwartej generacji.

Dowiedz się więcej